Peteljke trešnje leče zato ih ne bacajte!

Foto: Pixabay.com

Foto: Pixabay.com

Osim ploda trešnje i svih njenioh lekovitosti da li znate za lekovitotost peteljki. U nastavku teksta pročitajte o moći peteljki

Peteljke uspešno leče oboljenja bubrega i mokraćnih kanala, čak i kod peska i kamena u bubregu. U narodnoj medicini koriste se skoro svi delovi trešnjinog drveta, od smole i kore, preko lista, peteljke, koštice i samog ploda.

Nemacki lekar Ludvig Koh koji je sam patio od kostobolje pokrenuo je 50-tih godina prošlog veka studiju s pacijentima koji pate od reume i kostobolje. Od tada je dokazano da trešnje smanjuju nivo mokracne kiseline i lece upale. Naucnici s instituta u Micigenu tvrde da trešnje imaju izuzetno antiinfektivno delovanje, mogu da olakšaju artriticke bolove i izvor su antioksidanasa i melantonina, koji mogu da uspore efekte starenja, korisne su i u borbi protiv raka i bolesti srca.

Protiv bolesti bubrega i mokracnih organa: preporucuje se caj od peteljki tresanja. Šaku peteljki trešanja kuvajte u litru vode dva minuta (od trenutka kad voda provri), ostavite da malo odstoji, procedite i nezaslađeno pijte povremeno u gutljajima tokom dana. 

Šaku peteljki trešanja kuvajte u litru vode dva minuta (od trenutka kad voda provri), ostavite da malo odstoji, procijedite i nezaslađeno pijte povremeno u gutljajima tokom dana.

Za uklanjanje fizičke i umne iscrpljenosti: tri puta na dan jedite po 250 g trešanja.

Protiv bubrežnih kamenaca: kašicicu peteljki trešanja prelijte sa 200 g vode ili mlijeka i kuvajte 1 do 2 minute, ostavite poklopljeno 5 minuta, zatim procijedite i pijte tri puta na dan.

Protiv reume: tokom osam dana svakodnevno pijte sok od svježih trešanja tri puta na dan po jednu čašu.

Agroinfo.rs

Peteljke trešnje leče zato ih ne bacajte!

Komentari

Ostavi komentar

Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.


Повезане вести

Izuzetno poznat zbog svojih lekovitih svojstava u narodnoj medicini, važno je napomenuti da je veliki izvor važnih minerala i vitamina.

Nekoliko poslednjih dana u Srbiji su se beležile niske temperature sa jutarnjim i večernjim mrazevima, koji srećom nisu značajnije ugrozile voće.

Biljka svuda raste, a lekovita svojstva su joj u korenu i rizomu. Posebno je bio i ostao cenjen čaj pravljan za sve bolesti, kao i sok protiv bolova.

Rakija je srpsko žestoko alkoholno piće za koje se veruje da je lekovito. Lekari preporučuju čašicu ovog napitka naročito ujutru jer zaista ima brojna korisna svojstva po naš organizam. Naučna istraživanja su takođe pokazala da, ako se umereno konzumira, rakija može pomoći kod brojnih bolnih stanja. U nastavku teksta saznajte sve o ovoj temi.

Najveću trešnju na svetu proizveli su italijanski farmeri, a voćka koja je oborila dosadašnje rekorde "teška" je 33 grama

U belopalanačkom selu Klisura se na površini od preko 36 hektara gaje najsavremenije sorte trešanja koje se plasiraju na domaće i strano tržište.

Речник израза за људске особине и карактере

Временска прогноза

Курсна листа

Анкета