Foto:pixabay.free

Foto:pixabay.free

Šaran sa suvim šljivama je jelo prepuno izuzetaka od pravila: prija i uz lagana crna vina, ko voli jede ga sa svežom ljutom paprikom, a šljiva dokazuje da nije voće nego povrće.

Potrebno je:
- 1,5 kg šarana
- 2 manje glavice crnog luka
- 1 šolja pirinča
- 20 suvih šljiva bez koštica
- 5 dl belog vina
- seckano peršunovo lišće
- ulje
- biber
- so

Ribu očistite, operite, odsecite joj glavu i rep (ostavite za čorbu) i isecite na šnicle. Pošto ih posolite, ostavite ih da se ocede, a dotle iseckajte crni luk pa ga pržite na ulju dok ne postane staklast.
Sada dodajte opran pirinač, pržite pet minuta neprestano mešajući, pa dodajte tri šolje supe od kocke. Kad provri, blago posolite, pobiberite, dodajte peršun i suve šljive koje ste držali pola sata u toploj vodi. Sve izmešajte, pa preručite u dublju tepsiju, a odozgo poređajte šnicle šarana.
Ribu još malo posolite i pobiberite pa stavite u zagrejanu rernu i pecite na 250 stepeni dok lepo ne porumeni.

Tada isključite rernu, ali tepsiju još nemojte da vadite desetak minuta pazite da šnicle ne pregore - prenosi recepti.com!

 

Šaran sa suvim šljivama

Komentari

Ostavi komentar

Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.


Повезане вести

Zbog niske otkupne cene šljive, od svega 25 dinara po kilogramu, proizvođači negoduju. Ipak, većina njih je krenula u branje i na području oko Prokuplja se uveliko vrši otkup.

Na teritoriji Topličkog okruga privodi se kraju berba ranih sorti šljiva "čačanske lepotice", "čačanske rane" i ruske "džanarike", a već za 10-ak dana počinje berba sorte “stenlej”.

Proizvođači borovnica i suvih šljiva u Srbiji zadovoljni su mogućnošću da to voće izvoze u Kinu bez carine, nakon stupanja na snagu Sporazuma o slobodnoj trgovini sa tom zemljom.

Nova studija istraživala je navike dece kada je ishrana u pitanju i pokazala da neke namirnice utiču na razvoj mozga i bolje rezultate u školi.

Puštanjem čak 1.400 kilograma mlađi, odnosno, 7.000 jedinki jednogodišnjeg šarana, danas je na kanalu DTD u Srbobranu počela ovogodišnja redovna akcija poribljavanja JVP „Vode Vojvodine“.

Zasadi šljiva se u našoj zemlji nalaze u fenofazi razvoja plodova, od rasta plodnika do drugog opadanja plodova (71-73). Pregledima zasada šljiva registrovano je prisustvo položenih jaja šljivinog smotavca (Grapholita funebrana), odnosno štete prouzrokuju larve koje se ubušuju i hrane unutar plodova, a napadnuti plodovi prevremeno opadaju

Речник израза за људске особине и карактере

Временска прогноза

Курсна листа

Анкета