Japanski proizvođač uložiće 20 miliona dolara u kompaniju Tevel, lidera u proizvodnji autonomnih letećih robota za branje voća

Foto: Pixabay.com

Foto: Pixabay.com

Zanimljiv iskorak u poslovanju ovih dana napravio je poznati japanski proizvođač poljoprivrednih i građevinskih mašina Kubota uloživši 20 miliona dolara u izraelsku kompaniju Tevel, lidera u proizvodnji autonomnih robota za berbu voća.

Ovu investiciju vide kao neophodan poslovni potez koji će, kažu, ubrzati njihovu filozofiju inovacija s ciljem stvaranja novih poslovnih prilika, kako bi mogli ići u korak sa globalna ekonomija. 

U narednih 10 godina videće se velike promene u poslovnom okruženju, a da bi se na njih odgovorilo, neophodno je proširiti poslovanje od prodaje postojećih proizvoda do pružanja kompletnih rešenja “, kažu iz Kubote.

I to je Tevelov „leteći robot“, prema njihovim rečima, celokupno rešenje u voćarstvu jer će rešiti nedavno gorući globalni problem nedostatka kvalitetne radne snage, koji se dodatno pogoršava zatvaranjem granica i sprečavanjem migracije radne snage tokom pandemije Covid. 

Svake godine na 70 miliona hektara proizvede se više od 800 miliona tona voća, što ima godišnju tržišnu vrednost od trilion dolara. Poljoprivrednici godišnje troše 100 milijardi dolara na ovo voće i zapošljavaju više od 10 miliona sezonskih radnika, koje je sve teže pronaći, obučiti i zaposliti, pa su sezonska sezona praktično glavno ograničenje ove grane poljoprivredne proizvodnje koja poziva na rentabilnost pitanja.

Od žetve do rezidbe
Tevelov dron, koji je na međunarodnom forumu poljoprivrednih robota osvojio prvu nagradu 'Najbolji koncept poljskog robota 2020', osim ubiranja voća, prikuplja i podatke za mapiranje preostale količine nebranog na drveću, kao i količine ubranog voća . Ova platforma će farmeru takođe dati ključne informacije o kvalitetu voća i količini voćnjaka i obavestiće ga kada je uređaj za sakupljanje trutova za ubrane jabuke pun ili ako nedostaju prazne „kante“.

Nagrađivani izraelski robotski sistem trenutno se može koristiti za berbu jabuka i bresaka, ali inženjeri planiraju da ga prošire tako da proizvode i drugo koštičavo voće, kao i citruse i avokado. Ali to nije sve. Plan je da se prošire mogućnosti rada noću i dodaju programi za druge radne operacije, kao što su, na primer, selektivno proređivanje plodova, prskanje ili orezivanje voćaka.

Izvor:agroklub.com

Japanski proizvođač uložiće 20 miliona dolara u kompaniju Tevel, lidera u proizvodnji autonomnih letećih robota za branje voća

Komentari

That s not the whole aim though, with good supplements also helping to regulate estrogen production free viagra for diabetics

Ostavi komentar

Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.


Повезане вести

Tržnica u centru Kaira, a na njoj ponuda - malina iz Arilja, borovnica iz Šapca, šljiva iz Osečine ili jabuka iz Topole.

Spretniji berači se sa vlasnikom dogovaraju o zaradi po ubranom kilogramu, pa njihova zarada zavisi od umeća, brzine ruku i od toga koliko ko može da podnese rad na visokim temperaturama.

Prema ranim prognozama, cena maline će ove godine ići i do 800 dinara po kilogramu, dok su najavljivane dnevnice za berače i do 8.000 dinara. Iz Asocijacije proizvođača malina i kupina u Srbiji kažu da su ovi iznosi dnevnica nerealni.

Verovali ili ne, ovo egzotično voće koje dolazi iz Afrike, a zove se kivano, može se uspešno gajiti i u našim uslovima. Seje se krajem aprila, početkom maja, nije preterano zahtevna, a uspeće čak i u saksiji.

U sredu popodne olujno nevreme praćeno jakom kišom i gradom zahvatilo je delove opštine Topola kada je zasadima naneta velika šteta.

Pokrajinski sekreterijat za poljoprivredu dodelio je 60 ugovora za sufinansirеnjе nabavkе oprеmе za zaštitu od grada u voćnjacima i vinogradima u AP Vojvodini, na površini od 140 hеktara ukupne vrednosti 53,8 miliona dinara.

Речник израза за људске особине и карактере

Временска прогноза

Курсна листа

Анкета