Višenamenske rotacione sitnilice: Odlične za povećanje prirodne plodnosti zemljišta i niže troškove proizvodnje

Foto: Youtube/Printscreen
Priključne mašine za sitnjenje biljnih ostataka su veoma važne kako bi se ceo proces proizvodnje zaokružio. Usitnjeni žetveni ostaci se ostavljaju na površini kako bi se razgradili i obogatili zemljište dodatno.
Rotacione sitnilice biljnih ostataka su namenjene prvenstveno sitnjenju kukurozovine, stabljike suncokreta, sirka, slame raznih žita, korovskih biljaka, kao i za košenje i sitnjenje biljaka u cilju zelenišnog đubrenja. Usitnjenost delova stabljike iznosi u proseku između 10-20 cm ravnomerno raspoređenih po površini.
Pored svoje osnovne namene, rotacione sitnilice ili mulčari se mogu koristiti i za usitnjavanje biljne mase, uređivanje i održavanje svih drugih poljoprivrednih, komunalnih, zapuštenih i neobrađenih površina
Ove sitnilice ili seckalice trebalo bi da budu izrađene od kvalitetnih dugotrajnih materijala kako bi se mogle koristiti duži vremenski period. Proizvode se različitih širina kada je u pitanju radni zahvat i mogu biti nošene ili vučene.
Zahvaljujući velikoj brzini rotora, koji je elektronski balansiran, noževi precizno i efikasno usitnjavaju biljne ostatke i tako ih pretvaraju u lako humusno đubrivo, čime se poboljšava kvalitet i prirodna plodnost zemljišta, a smanjuje potreba za veštačkim đubrenjem. Na taj način se direktno utiče na smanjenje troškova poljoprivredne proizvodnje i povećanje prinosa.
Prednosti:
– Univerzalna primena
– Snažna i masivna konstrukcija
– Sa univerzalnim Y noževima usitnjava biljnu masu do 50 mm debljine, a sa čekić noževima do 80 mm debljine
– Niski troškovi i jednostavno održavanje
Agroinfo.rs
Komentari
Ostavi komentar
Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.
Повезане вести
Jutarnji mrazevi koji su proteklih dana pogodili neke delove Srbije, naneli su veliku štetu voćarima.
U Srbiji je tokom 2024. godine navodnjavano 48.668 hektara poljoprivrednih površina, što je za 2,3 odsto više nego u prethodnoj godini.
Podsticaji se odnose na biljnu proizvodnju, gajenje kvalitetnih priplodnih mlečnih krava, tovnih krava i bikova, junadi, ovaca, ovnova, koza i jarčeva, roditeljskih ćurki i kokošaka, priplodnih matica šarana, pastrmke i drugo.
Blokada Ibarske magistrale u Mrčajevcima u kojoj učestvuju poljoprivrednici, članovi udruženja "Šajkača" i Udruženje proizvođača mleka Šumadije i Pomoravlja je počela u podne
Poljoprivrednici su u 2024. godini zabeležili smanjene proizvodne rezultate. Teška ekonomska godina uslovljena je pre svega lošim meteorološkim uslovima koji nisu išli na ruku proizvođačima. Najtoplije leto uticalo je na rod gotovo svih ratarskih kultura, ali i na proizvodnju voća.
Sastanci između proizvođača jagodičastog voća i hladnjačara bi mogli doneti pomake, ali samo ako se u rešavanje problema uključe zadruge, koje bi služile kao most između dve strane, ali i kao ključni faktor u podsticanju malinara da sami investiraju u hladnjače – izjavio je profesor Poljoprivrednog fakulteta u Novom Sadu Zoran Keserović.
Речник Народних Израза за Људске Особине и Карактере
Реч/Појам - Позната је чињеница да ће читалац бити спутан правим читљивим текстом на страници када гледа њен распоред. Поента коришћења чињеница да ће читалац бити спутан правим читљивим.
Речник израза за људске особине и карактере
Пратите наш портал
Временска прогноза
Курсна листа
Анкета