Foto: Pixabay

Foto: Pixabay

Seoska, prigradska ili urbana bašta je praktičan i zdrav način da dodamo sveže povrće i voće na naše trpeze. Glavno pitanje je kako da osiguramo snažan rast svojih biljaka. Ovo su baštenski saveti iz prošlosti.

.

Ovako se pravilno zaliva

Komentari

Ostavi komentar

Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.


Повезане вести

Golubovi su često privučeni oblastima koje pružaju lak pristup hrani i skloništu – što na neki način objašnjava zašto žele da ciljaju vašu baštu.

Jun je, po pravilu, topliji i sunčaniji od maja, junske kiše ne traba da nas iznenađuju iako je najispravnije jun smatrati prelaznim periodom između proleća i leta ali u pojedinim dielovima Srbije i najkišovitiji u godini.

Bašte naših baka nam bude posebna sećanja. Nekada su se gajile vrste koje su bile jarkih boja i intenzivnog mirisa, dok danas uglavnom nailazimo na hibride koji gotovo i nemaju miris.

Oktobarski dani su rezervisani za radove u vrtu ukoliko želite da narednog proleća i leta vaše okruženje bude u najlepšim bojama cveća i rastinja.

Svi oni koji bi želeli da steknu osnovna znanja i veštine iz oblasti baštovanstva će za to imati priliku u oktobru i novembru, jer je organizacija Ekonaut najavila nekoliko predavanja i radionica iz oblasti vrtlarstva.

Stabla različitih vrsta biljaka se razlikuju po veličini, strukturi, ali sva imaju istu funkciju. Međutim, postoje drvenaste biljke čije grane izrastaju direktno iz zemlje, nemaju stablo kao drveće. Koje su još razlike?

Речник израза за људске особине и карактере

Временска прогноза

Курсна листа

Анкета