Glamočić: U Južnobačkom okrugu: Isplaćene 4 milijarde dinara podsticaja poljoprivrednicima
Foto:Printscreen/yutube
Ministar na 93. Međunarodnom poljoprivrednom sajmu najavio
Ministarstar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Dragan Glamočić izjavio je danas da je u ovoj godini poljoprivrednicima iz Južnobačkog okruga već isplaćeno skoro četiri milijarde dinara i to najviše za podsticaje po hektaru.
Glamočić je na 93. Međunarodnom poljoprivrednom sajmu najavio i da će u ovoj godini biti raspisani javni pozivi za pojedine mere podrške koje prethodnih nekoliko godina nisu bile dostupne, između ostalog za podsticaje za proizvodnju sadnog materijala, izgradnju destilerija i opremanje vinarija, za čim postoji veliko interesovanje poljoprivrednika u svim krajevima Srbije, saopšteno je iz resornog ministarstva.
Kako se navodi u saopštenju, štand Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede na Sajmu poljoprivrede u Novom Sadu danas je posetio načelnik Južnobačkog upravnog okruga Milan Novaković koji je sa resornim ministrom na radnom sastanku razgovarao o daljem razvoju poljoprivrede u tom okrugu i podršci domaćim poljoprivrednicima kroz aktuelne i buduće mere.
Dodaje se da je u razgovoru posebno istaknut značaj ulaganja u savremenu poljoprivrednu proizvodnju, sisteme za navodnjavanje i jačanje infrastrukture, kako bi poljoprivrednici u Vojvodini bili konkurentniji i sigurniji na tržištu. Sagovornici su naglasili i važnost podrške mladima koji ostaju na selu i nastavljaju da razvijaju porodična gazdinstva, kao i da Južnobački okrug ima veliki potencijal za dalji razvoj agrara i da će, kroz saradnju i zajedničke aktivnosti, nastaviti da stvaraju bolje uslove za poljoprivrednike u ovom okrugu, kao i za razvoj srpskih sela.
U saopštenju se podseća da je na teritoriji Južnobačkog okruga inače, registrovano više od 31.000 poljoprivrednih gazdinstava.
Agroinfo.rs/P02S
Komentari
Ostavi komentar
Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.
Повезане вести
Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Dragan Glamočić izjavio je danas da je Srbija 13. izvoznik čipsa u svetu, što predstavlja značajan rezultat za zemlju naše veličine i pokazuje da postoji veliki potencijal za dalji razvoj proizvodnje i prerade krompira.
Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede će nastaviti da ulaže u vinski sektor, sa ciljem da on postane jedan od najprepoznatljivijih brendova i motor razvoja Srbije, najavio je danas ministar Dragan Glamočić.
Srbija je postala prepoznatljiva kao zemlja stabilnog poslovnog ambijenta i visokog kvaliteta proizvodnje, što pokazuju i poslovni rezultati fabrike "Farmina Pet Foods", koja izvozi u više od 40 zemalja, a ove godine očekuje rast izvoza od 15 odsto, izjavio je danas ministar poljoprivrede Dragan Glamočić, prilikom posete ovoj fabrici, saopštilo je resorno ministarstvo.
Ministar poljoprivrede kaže da bi za ispunjenje zahteva poljoprivednika koji protestuju bila potrebna čak petina budžeta Srbije
Ministar poljoprivrede Srbije Dragan Glamočić izjavio je, povodom protesta poljoprivrednika najavljenog za ponedeljak u Novom Sadu, da je resorno ministarstvo otvoreno za razgovor sa svim udruženjima i je izlazak manjeg dela od više stotina hiljada traktora na ulice nebitan.
Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede saopštilo je danas da je Uprava za agrarna plaćanja raspisala javni poziv za podnošenje zahteva za podsticaje u izgradnju i opremanje poljoprivrednih objekata, koji će biti otvoren do 11. jula ove godine.
Речник Народних Израза за Људске Особине и Карактере
Реч/Појам - Позната је чињеница да ће читалац бити спутан правим читљивим текстом на страници када гледа њен распоред. Поента коришћења чињеница да ће читалац бити спутан правим читљивим.
Речник израза за људске особине и карактере
Пратите наш портал
Временска прогноза
Курсна листа
Анкета