U Sloveniji za pomoć ruralnom turizmu tokom pandemije odobreno 1,5 miliona evra

Foto: Pixabay.com
Evropska komisija odobrila je šemu pomoći u iznosu od 1,5 miliona evra slovenačkim farmerima koji se bave dodatnim aktivnostima kao što su agroturizam i ugostiteljstvo, a kojima je poslovanje ugroženo zbog pandemije korona virusom.
U pitanju su direktni grantovi koji treba da pomognu da ovei privrednici održe likvidnost tokom i posle pandemije.
Ova mera privremene pomoći biće na snazi do 31. decembra ove godine.
Agroinfo.rs/agrosmart.net
Komentari
Ostavi komentar
Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.
Повезане вести
Pad ovogodišnjeg prinosa u voćarstvu zbog vremenskih uslova ne očekuje samo u Srbiji već i u Bugarskoj i Rumuniji
Svake godine u poljoprivredi se beleže velike štete od grada, kao elementarne nepogode. Sezona protivgradne odbrane počinje 15. aprila, traje do 15. oktobra. Poslednjih godina sve više se apeluje na poljoprivrednike da se ne oslanjaju samo na protivgradnu zaštitu, već da koriste protivgradne mreže, ali i osiguranje.
Prošle godine subvencije je koristilo više od 1.000 poljoprivednika na području Valjeva.
Cene jaja na pijacama širom Srbije u periodu od 31. marta do 6. aprila, dve nedelje pre Uskrsa, kretale su se od 10 dinara pa sve do 30 dinara.
Najhladnija destinacija je Besna Kobila sa 13 stepeni ispod nule, dok je na Kukavici temperatura vazduha pala na minus 11 stepeni, koliko je bila i na Kopaoniku.
Na punktovima se vrši ručno ili mašinsko prskanje vozila, što omogućava temeljnu dezinfekciju celokupnog transportnog sredstva.
Речник Народних Израза за Људске Особине и Карактере
Реч/Појам - Позната је чињеница да ће читалац бити спутан правим читљивим текстом на страници када гледа њен распоред. Поента коришћења чињеница да ће читалац бити спутан правим читљивим.
Речник израза за људске особине и карактере
Пратите наш портал
Временска прогноза
Курсна листа
Анкета