Како да гајите ђумбир у стану
Извор: Пиксабеј
Ако жудите за укусима из тропских крајева, а живите у стану, постоји начин да произведете млади ђумбир у саксији. Поред тога што корен ове биљке можете користити за чај или прављење супе, његово лишће може одлично да унесе свежину у просторију у којој живите. Иако се у већини продавница налази делимично осушен и стар корен биљке, он се може конзумирати и док је још млад.
Изаберите добар ђумбир
Купите ђумбир који је величине палца, али водите рачуна о томе да има неколико избочина на себи. То су заправо пупољци ђумбира. Кора на пупољцима требало би да буде тања и светлија.
Попут кромпира, и ђумбир се хемијски третира како би се спречило клијање док се он још налази у супермаркету, што значи да и када га ви буде купили, он неће клијати. Због тога је најбоље изабрати ђумбир који је произведен органским путем.
Одгајите ђумбир успешно
Ђумбиру је потребно неко време да почне да расте. Да би се убрзао његов раст, најбоље га је садити са стакленим поклопцем, а дно саксије требало би да садржи рупе кроз које ће капати вишак воде.
На дно ставите 2,5-5 центиметара слоја земље за садњу, а преко семена додајте око 1,5 центиметара слоја. Добро заливајте, ставите поклопац, али немојте да спречите довод ваздуха до биљке.
Одржавајте температуру земљишта на око 21 степен целзијусових, али тако да буде влажна на додир, и заливајте само кад се земљиште потпуно осуши. Након тога, ђумбир ће проклијати у периоду између 6 и 8 недеља.
Негујте ваш ђумбир правилно
Ђумбиру је потребно доста нутријената и воде, али још више простора за раст. Да бисте га произвели, требало би да изаберете контејнер са добром дренажом, плодним земљиштем и да ђумбир величине палца ставите у земљу, али тако да врх са пупољцима вири из земљишта.
Када ђумбир израсте из земље, његове младице добијају зелену боју. Да бисте обезбедили брз раст, заливајте га и прихрањујте редовно.
Уберите здрав и укусан ђумбир
Ухватите биљку испод листова на месту где се спаја са земљом и ишчупајте је заједно са кореном. Одломите део корена који вам је потребан, а остатак вратите у саксију. Прекријте га земљом или компостом, добро залијте и за неколико дана биљка ће се опоравити.
Agromedia.rs
Komentari
Ostavi komentar
Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.
Повезане вести
Хајдучка трава је једна од најлековитијих биљних врста. Од ње се могу правити чајеви против несанице, за испуцале руке, облоге за ране, али и купке. Сазнајте због чега је хајдучка трава толико здрава биљка.
Мајчина душица је један од најпознатијих и најчешће коришћених природних лекова, али није згорег подсетити се на сва лековита својства ове биљке.
Сакупља се горња половина стабљике после цветања, у периоду од априла до септембра. У народу се вековима успешно користи за лечење реуме, костобоље и свих болести зглобова. Поспешује брзо зарастање рана и регенерацију ткива. Чај је ефикасан лек код бронхитиса, обољења дигестивног тракта (органа за варење), и хеморагија у дигестивном тубусу.
Веома је мали број биљака које могу са сигурношћу могу да се конзумирају, а са друге стране да буду пријатне када се запале у лули или папиру за мотање цигарета.
Речник Народних Израза за Људске Особине и Карактере
Реч/Појам - Позната је чињеница да ће читалац бити спутан правим читљивим текстом на страници када гледа њен распоред. Поента коришћења чињеница да ће читалац бити спутан правим читљивим.
Речник израза за људске особине и карактере
Пратите наш портал
Временска прогноза
Курсна листа
Анкета