BILJNE MEŠAVINE: Kojim biljem možete da sprečite ili ublažite Infekciju bubrega i infekciju bešike

Foto: Pixabay.com

Foto: Pixabay.com

Upala bubrega kao i upala mokracnih kanala su veoma ceste urinarne infekcije a njihovom razvoju naročito pogoduje toplo i vlažno letnje vreme. Vodite računa o svom zdravlju, radi preventive i u slučaju ovih zdrastvenih problema, rešenje će te naći u prirodi tj; biljnim mešavinama

Bubrezi igraju esencijalnu ulogu u filtriranju otpadnih materija i viška vode iz organizma ali su isto tako bitni i za filtraciju krvi. Smatra se da jedna četvrtina ukupne zapremine krvi prolazi kroz bubrege na dnevnom nivou. To znači da će bilo kakve smetnje u radu bubrega potencijalno dovesti do ozbiljnih zdravstvenih komplikacija.

Upala bubrega simptomiPočetni simptomi su lagana drhtavica zatim drhtanje duž celog tela uz pratnju povišene temperature,često je prate bolovi u mišićima,bolovi u zglobovima kao i bol u bokovima.

Ti prvi simptomi često uopšte ne ukazuju da je u pitanju upala bubrega.

Javljaju se i prateće iritacije u većoj ili manjoj meri: peckanje pri mokrenju ,otežano mokrenje,učestalo mokrenje,nemogućnost mokrenja i bol nakon mokrenja

Kamen u bubregu i pesak u bubregu karakterišu  drugačiji bolovi tj. grčevi u stomaku koji stoje u jednoj tački ,dok je upala bubrega pracena podmuklom boli koja se iz bubrega širi ka bešici.

Beli luk leci bubrege

Svež beli luk sadrži alicin koji ima anlibakterijsko, antivirusno i antifungicidno dejstvo pa je odlicno sredstvo protiv raznih vrsta infekcija.

Beli luk u vinu

Istucati tri glavice neoljuštenog belog luka, preliti ih sa 3 dl belog vina i kuvati dok polovina tečnosti ne ispari. Ostaviti da se ohladi pa procediti. Svakodnevno piti po kašičicu tinkture ujutru na prazan stomak.

Biljka Echinacea

Echinacea je jedna od najpoznatijih lekovitih biljaka na svetu, a sadrži aktivne sastojke koji efikasno deluju protiv infekcija mokraćnih kanala.

Osobe koje imaju  pesak u bubregu ili se muče sa  kamenjem u urinarnom traktu treba što češće da jedu smokve, najbolje sveže jer su odlični čistači bubrega i bešike.

Samleti 500 g svežih ili sušenih smokava i pomešali ih sa kašikom cimeta u prahu. Uzimati po kasiku mešavine tri puta dnevno pre jela.

Još jednog recepta :

samleti pet svežih smokava i pomešati ih sa tri kašičice mlevenih badema i pojesti smešu. Preporućuju se svakodnevno konzumiranje ove mešavine tokom tri nedelje.

BILJNE MEŠAVINE

kod Infekcija bubrega

• Pomešati po kašiku sitno iseckane mlade kukuruzne svile, korena broća, lista rastavića, lista peršuna i nadzemnog dela troskota, pa sve preliti sa 1,2 I ključale vode. Ostaviti poklopljeno dva sata, procediti i pili po 2 dl čaja pre doručka, ručka i većere, kao i posle rućka i pre spavanja.

• Pomešati po kašiku sitno iseckanog cveta belog sleza, lista i cveta strižuše, lista i korena maslačka, nadzemnog dela hoću-neću, lista breze i lista rastavića, pa sve preliti sa 1,41 ključale vode. Ostaviti poklopljeno 90 minuta, procediti i piti po 2 dl čaja tri puta dnevno pre i posle jela.

Infekcija bešike 

1. Pomešati po kasiku sitno iseckanog lista peršuna,lista koprive, lista bokvice i mahuna boba, pa sve preliti sa 7 dl kljućale vode. Ostaviti poklopljeno dva sata, procediti i piti po 2 dl čaja pre doručka, ručka i večere.

2. Pomešati po kašiku sitno iseckanog cveta i lista kičice, cveta zove, lista i cveta bosiljka, cveta i lista zečje lobode, pa sve preliti sa 7 dl ključale vode. Ostaviti poklopljeno dva sata, procediti i piti po 2 dl čaja pre doručka, rućka i večere.

Agroinfo.rs/prirodnolecenjebiljem

BILJNE MEŠAVINE: Kojim biljem možete da sprečite ili ublažite Infekciju bubrega i infekciju bešike

Komentari

Ostavi komentar

Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.


Повезане вести

Nećete pogrešiti koju god vrstu grožđa da izaberete, jer svako obiluje vitaminima i folnom kiselinom.

Bubrežni grašak (bubrežna grahorica) je višegodišnja biljka iz porodice graška (Fabaceae) i nalazi se na livadama, alpskim pašnjacima i suvim mestima Evrope i severne Afrike. Ova biljka je vrlo lekovita, a ranije se naročito koristila protiv bubrežnih tegoba.

Priroda nam daje mnoge mogućnosti i biljke koje nam mogu pomoći kod različitih oboljenja. Danas vam predstavljamo zlatnu paprat, biljku koja posebno pomaže kod mokraćnih i bubrežnih tegoba.

Kamen u bubregu predstavlja kod ljudi čest i vrlo neprijatan problem. Evo nekih saveta kako da se čuvate da do ovog stanja ne bi došlo.

Pored posebnog ukusa, kapari poseduju i mnoštvo lekovitih svojstava zbog kojih bi ih trebalo što više upotrebljavati.

Речник израза за људске особине и карактере

Временска прогноза

Курсна листа

Анкета