Cena stoke na stočnim pijacama i klanicama u Srbiji
Foto: Pixabay.com
Otkupne cene tovnih svinja i prasadi više su bile u odnosu na prethodni period. Takođe, zabeležen je rast cena jagnjadi, jaradi i ovaca na različitim prodajnim i otkupnim mestima.
Cene prasadi, svinja, krmača za klanje
U klanicama na području Braničevskog regiona došlo je do rasta otkupne cene tovnih svinja od 80 do 120 kilograma na 160 din/kg. Pored tovljenika vršen je otkup prasadi od 16 do 25 kilograma po ceni od 230 din/kg. Obim otkupa obe kategorije svinja bio je prosečan.
U klanicama na području Šapca zabeležen je rast otkupne cene prasadi od 16 do 25 kilograma na 190 din/kg i pad otkupne cene tovnih svinja od 80 do 120 kilograma na 140 din/kg.
Na pijaci žive stoke u Smederevu cene obe kategorije prasadi i tovnih svinja od 80 do 120 kilograma bile su više. Cena prasadi varirala je od 230 do 250 u zavisnosti od kategorije, dok je kod tovnih svinja cena iznosila 160 din/kg.
U klanicama na području Jablaničkog regiona otkupna cena prasadi od 16 do 25 kilograma bila je niža i iznosila je 220 din/kg.
Na stočnoj pijaci u Leskovcu su se mogla pazariti prasad od 16 do 25 kilograma po ceni od 230 din/kg i tovne svinje preko 120 kilograma po ceni od 150 din/kg.
U klanicama na području šumadijskog regiona evidentiran je pad otkupne cene tovnih svinja preko 120 kilograma na 135 din/kg. Broj otkupljenih grla bio je prosečan.
U klanicama na području pčinjskog regiona niža je bila otkupna cena tovnih svinja od 80 do 120 kilograma, a cena je iznosila 160 din/kg.
Cene krava, goveda, junadi, teladi, tovnih bikova
Na stočnoj pijaci u Užicu bile su niže cene teladi do 160 kilograma i krava za klanje SM rase. Za razliku od njih viša je bila otkupna cena tovnih bikova SM rase preko 500 kilograma. Cena teladi iznosila je 420 din/kg, krava za klanje 160 din/kg, dok je kod tovnih bikova cena iznosila 230 din/kg.
U klanicama na području pčinjskog regiona zabeležena je viša otkupna cena tovne junadi od 350 do 480 kilograma i niža otkupna cena tovnih bikova preko 500 kilograma SM rase. Kod tovne junadi je cena bila 240 din/kg, a kod tovnih bikova 210 din/kg.
Na stočnoj pijaci u Vranju bila je niža cena teladi do 160 kilograma, pošto su se najčešće mogla pazariti po ceni od 370 din/kg.
U klanicama na području južno-banatskog regiona otkupna cena tovne junadi preko 480 kilograma bila je niža, a iznosila je190 din/kg. Obim otkupa bio je dobar.
Klaničari sa područja nišavskog regiona su po nižoj ceni u odnosu na prethodni period otkupljivali tovne bikove preko 500 kilograma SM rase, a po ceni od 220 din/kg. I pored toga otkupljn je prosečan broj grla.
U klanicama na području srednjebanatskog regona vršen je otkup tovne junadi preko 480 kilograma, tovnih bikova preko 500 kilograma SM rase po ceni od 200 din/kg i tovnih bikova iste težine HF rase po ceni od 180 din/kg.
U klanicama na području podunavskog regiona najčešća otkupna cena teladi do 160 kilograma iznosila je 420 din/kg. Pred teladi vršen je otkup tovnih bikova preko 500 kilograma po ceni od 210 din/kg.
Cene jagnjadi, jaradi, ovaca, dviski, šilježadi i koza
Na pijaci žive stoke u Požarevcu došlo je do rasta cene ovaca na 120 din/kg. Pored ovaca mogla pazariti i jagnjad, po ceni od 270 din/kg. Zabeležena je prosečna ponuda.
Na pijaci žive stoke u Nišu jagnjad i koze su u bili skuplji. Prodaja jagnjadi se najčešće odvijala po ceni od 300 din/kg, dok je cena koza iznosila 110 din/kg.
U klanicama na području severnobačkog regiona evidentiran je rast otkupne cene jaradi na 240 din/kg.
Na pijaci žive stoke u Sremskoj Mitrovici prodajna cena ovaca bila je viša, pošto su se najčešće mogle pazariti za 140 din/kg.
Na stočnoj pijaci u Kragujevcu je zabeležen pad cene jagnjadi na 220 din/kg. Mogle su se pazariti još koze i ovce po ceni od 120 din/kg.
Na stočnoj pijaci u Vranju evidentiran je pad prodajne cene jagnjadi na 290 din/kg.
U klanicama na području Podunavskog regiona došlo je do pada otkupne cene jagnjadi i rasta otkupne cene šilježadi. Cena jagnjadi i šilježadi iznosila je 220 din/kg.
Na stočnoj pijaci u Smederevu bila su skuplja jagnjad (250 din/kg) i šilježad (230 din/kg).
Izvor:agromedija.rs
Komentari
Ostavi komentar
Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.
Повезане вести
Iako ih nije bilo jedno vreme, sada je ponuda velika i nema opravdanja za cenu
Kada kupujete povrće i voće na pijaci, većina prodavaca će vas ubeđivati da su njihovi proizvodi 100 odsto organski, da su gajeni bez dodavanja hemikalija, pesticida i raznih štetnih sredstava.
O problemima pijačnih prodavaca kojima je Siniša Mali "naredio" da moraju uvesti nove elektronske fisklane račune na svoje tezge, slušamo već par meseci unazad. A to evo šta i znači!?
Internetom kruži fotografija sa jagodama sa jedne pijace i ovo bi bio sasvim uobičajen prizor da nema jednog posebnog natpisa.
Udruženja pijačnih prodavaca održalo je juče, 13. aprila, protest u Beogradu zbog najavljenog uvođenja fiskalnih kasa. Nakon okupljanja u devet časova kod Tržnog centra "Ušće", pijačni prodavci iz raznih krajeva Srbije, krenuli su u protestnu šetnju centrom Beograda.
Nezadovoljni uvođenjem elektronske fiskalizacije, pijačni prodavci su za sutra najavili protestni skup koji će početi ujutru u 9 časova, nakon čega će krenuti u šetnju.
Речник Народних Израза за Људске Особине и Карактере
Реч/Појам - Позната је чињеница да ће читалац бити спутан правим читљивим текстом на страници када гледа њен распоред. Поента коришћења чињеница да ће читалац бити спутан правим читљивим.
Речник израза за људске особине и карактере
Пратите наш портал
Временска прогноза
Курсна листа
Анкета