Buduća fabrika za preradu voća u Arilju

Foto:Pixabay.com

Foto:Pixabay.com

Memorandum o saradnji je potpisan 2018. godine u Budimpešti, nakon zajedničke sednice dve vlade, a prema rečima Brnabićeve cilj je da kompanija u Arilju ima proizvodnju, preradu, čitav lanac dobavljača, odnosno da pravi sokove, džemove, a da mađarski partner obezbeđuje tržišta.

Kako kaže, fokus će biti na ruskom, ali i na japanskom tržištu, koje je, dodaje, izuzetno zahtevno.

"Ova investicija je važna, ne samo za Arilje i Zlatiborski okrug, već za celu Srbiju", navela je.

Premijerka napominje da je ulaganje u prehrambene industriju važno za naš BDP, za ekonomski rast i dodaje da će vlada u budućnosti pokrenuti inicijativu za sledeće održavanje sednice srpske i mađarske vlade.

"Treba da nastavimo saradnju na ovom strateškom partnerstvu i da pozovemo kompaniju Stanić i Horajzn fud da predstave ovo svoje pozitivno iskustvo i da imamo što više ovakvih partnerstava između mađarskih i srpskih kompanija", poručila je Brnabićeva.

Premijerka je najavila i izgradnju Regionalnog inovacionog startap centra u Arilju, a poziv za izvođača radova biće raspisan sledeće nedelje, što je, kako navodi, jako dobar signal za sve mlade u toj opštini.

Ona se danas sastala sa ariljskim privrednicima i poručila da će se do kraja godine Arilje povezati na gas, što će, kako je dodala poboljšati privredu u toj opštini i značajno doprineti oblasti zaštite životne sredine.

Do kraja godine Arilje će biti povezano na gas

Brnabić je izjavila da će do kraja godine Arilje biti povezano na gas, što će, kako je navela, biti mnogo lakše, efikasnije i jeftinije za ariljsku privredu.

Brnabićeva je nakon razgovora sa ariljskim privrednicima i direktorom "Srbijagasa" Dušanom Bajatovićem poručila da je napravljen dogovor da se do kraja godine Arilje poveže na gas, te da će zahvaljujući tome i zaštita životne sredine biti u znatno boljoj poziciji.

"Lično ću ispratiti sa Srbijagasom da se to završi do kraja ove godine", poručila je premijerka.

Izvor:.rtv.rs

Buduća fabrika za preradu voća u Arilju

Komentari

Ostavi komentar

Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.


Повезане вести

Vrednost tržišta cveža i urkasnog bilja u Srbiji je oko 43 miliona evra i raste godišnjom stopom od oko 20 odsto a uvozimo 86% te vrednosti

Stočni fond je u opadanju, pogotovo od 2022. godine a agrarni budžet je nikad veći

Cene poljoprivrednog zemljišta u Srbiji dostižu nivoe Evropske unije, s najskupljim hektarima u Sremu. Stranci ne mogu biti vlasnici, dok investitori i ratari sve više ulažu u plodne oranice.

Zahlađenje sa kišom u odnosu na protekle dane ne bi trebalo da naudi ranim sortama voća, procvetalog usled toplog vremena krajem februara sve dok ne nastupi naglo snižavanje temperature ispod nule.

U Evropi se godišnje proda 10,5 miliona tona hrane za kućne ljubimce, a sve više proizvođača iz Srbije vidi svoju šansu da se oproba u ovom biznisu i osmišljava nove proizvode za ovo tržište koje ubrzano raste.

Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede će od naredne godine uvesti prijavljivanje za podsticaje po osnovu javnih poziva u cilju skraćivanja postupka obrade zahteva i brže isplate sredstava.

Речник израза за људске особине и карактере

Временска прогноза

Курсна листа

Анкета