Jačanje poljoprivredne saradnje između Srbije i Bosne i Hercegovine

Foto: Pixabay

Foto: Pixabay

Potpredsednik vlade i ministar poljoprivrede Branislav Nedimović razgovarao je sa ministrom spoljne trgovine i ekonomskih odnosa BiH Stašom Košarcem i ministrom poljoprivrede Republike Srpske Borisom Pašalićem o unapređenju saradnje Srbije i BiH u oblasti poljoprivrede, posebno stočarstva i mlekarstva.

Jedna od važnijih tema sastanka su bile i moguće investicije u prerađivačku industriju, a potom i plasman robe na „treća“ tržišta.

Ideja zajedničkog nastupa i uspostavljanje jedinstvenog tržišta, bez administrativnih barijera na ovim prostorima, kao što je koncept mini-šengena, svakako je prilika za zemlje regiona da dodatno ojačaju svoje ekonomije, olakšaju poslovanje, kako malih, tako i velikih poljoprivrednih proizvođača i prerađivača u sektoru hrane, rečeno je na sastanku.

Vrednost robne razmene izmedu dve zemlje u 2020. godini iznosila je gotovo 500 miliona evra, uz suficit na strani Srbije od 330 miliona evra.

Agroinfo.rs/agrosmart.net

Jačanje poljoprivredne saradnje između Srbije i Bosne i Hercegovine

Komentari

Ostavi komentar

Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.


Повезане вести

Ministarstvo poljoprivrede Srbije saopštilo je danas da su počele obuke za profesionalne korisnike sredstava za zaštitu bilja, u cilju bezbedne primene tih sredstava i zaštite zdravlja ljudi, životinja i životne sredine.

Krađom opreme i podataka iz Analab-a, ukradenji podaci od najveće poverljivosti, jer koji su bili dokaz prevare na prehrambenom tržištu, znači dokazi protiv korupcije,

Ministarstvo poljoprivrede Srbije pozvalo je danas predstavnike državnih organa i organizacija, udruženja, privrednih subjekata, stručne javnosti, kao i druge zainteresovane strane da se upoznaju sa tekstom radne verzije novog Zakona o stočarstvu i da najkasnije do 8. oktobra daju svoje komentare, sugestije i predloge.

Uprava za agrarna plaćanja ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede raspisala je Javni poziv za subvencije za krave za uzgoj teladi koji je otvoren do 30. septembra 2025. godine, a iznos podsticaja po grlu je 20.000 dinara.

Nedaleko od Bačkog Petrovca i Bačke Palanke nalazi se selo Gložan u kojem se od 2019. godine razvija kvantna poljoprivreda. Reč je o inovativnom pristupu koji koristi prirodne metode poboljšanja – unapređivanja semena, nege i prskanja biljaka.

Pokrajinski sekretarijat za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo dodelio je danas ugovore vredne 450 miliona dinara za nabavku opreme i sistema za navodnjavanje i opreme za poboljšanje vodnog, vazdušnog i toplotnog režima biljaka u Vojvodini u 2025. godini.

Речник израза за људске особине и карактере

Временска прогноза

Курсна листа

Анкета