Raspisan Prvi javni poziv za IPARD podsticaje u okviru Mere 7

Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

Prvi Javni poziv za podnošenje zahteva za odobravanje projekta za IPARD podsticaje za diverzifikaciju poljoprivrednih gazdinstava i razvoj poslovanja objavljen je danas na internet stranici Uprave za agrarna plaćanja. Rok za podnošenje zahteva je od 1. jula do 1. oktobra 2020. godine

Predmet ovog Javnog poziva su investicije i prihvatljivi troškovi u ruralni turizam koji su dati u Listi prihvatljivih investicija i troškova za Prvi Javni poziv za Meru 7, koja je objavljena uz ovaj Javni poziv.

IPARD podsticaji utvrđuju se u procentualnom iznosu do 65% vrednosti prihvatljivih troškova investicije, umanjenom za iznos poreza na dodatu vrednost. Korisnik IPARD podsticaja može da ostvari pravo na IPARD podsticaje u iznosu od najmanje 5.000 evra, a najviše 300.000 evra po zahtevu, bez obzira na ukupnu vrednost investicije.

Podnosilac zahteva po ovom Javnom pozivu može podneti samo jedan zahtev za odobravanje projekata, koji može da obuhvati jednu ili više investicija iz Liste prihvatljivih investicija i troškova za Prvi javni poziv za Meru 7.

Informacije u vezi raspisanog Javnog poziva dostupne su na telefon Info-centra Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede: 011/260-79-60 ili 011/260-79-61, kao i kontakt centra Uprave za agrarna plaćanja: 011/30-20-100 ili 011/30-20-101, svakog radnog dana od 7:30 do 15:30 časova.

Izvor:uap.gov.rs

Raspisan Prvi javni poziv za IPARD podsticaje u okviru Mere 7

Komentari

Ostavi komentar

Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.


Повезане вести

Srbija je peta u svetu po izvozu višanja, sa prihodima koji premašuju gotovo 59 miliona evra godišnje. Najveće količine odlaze na tržišta Evropske unije, a značajan deo se plasira i u Rusiju i Bosnu i Hercegovinu, pišu Novosti.

Ministarstvo poljoprivrede Srbije je danas objavilo da ove godine očekuje berbu od 1,5 i 1,6 miliona tona voća – 46,5 odsto veću nego 2025, ukoliko ne bude nepogoda.

Srbija je zemlja vina, a vinogradarstvo i vinarstvo vekovima su deo našeg identiteta, kulture i tradicije.

Više od pola miliona gazdinstava danas čini osnovu srpske poljoprivrede, ali broj ljudi i domaćinstava koja opstaju od proizvodnje hrane iz godine u godinu opada.

Ministarstvo poljoprivrede raspisalo je prvi javni poziv za podnošenje zahteva za ostvarivanje prava na podsticaje u stočarstvu za tov junadi, tov svinja, tov jagnjadi i tov jaradi za 2026. godinu.

  • Најновије
  • Најчитаније

Речник израза за људске особине и карактере

Временска прогноза

Курсна листа

Анкета