Žitarice i industrijsko bilje poskupeli u odnosu na prošlu godinu za 23,4 odnosno 44,6 odsto

Foto: Pixabay

Foto: Pixabay

Cene poljoprivrednih i ribarskih proizvoda u februaru 2021. godine, u odnosu na isti mesec 2020. godine, povećane su za 8,5%.

Posmatrano po glavnim grupama proizvoda, u odnosu na isti mesec prethodne godine, najveći uticaj na rast cena zabeležen je u grupama: industrijsko bilje (44,6%) i žita (23,4%). Cene poljoprivrednih proizvoda i proizvoda ribarstva u februaru 2021. godine, u odnosu na januar 2021. godine, u proseku su povećane za 1,9%.

Posmatrano po glavnim grupama proizvoda, u odnosu na prethodni mesec, najveći uticaj na rast cena zabeležen je u grupama: žita (4,2%), industrijsko bilje (3,0%) i povrće (18,5%).

U periodu januar-februar 2021. godine, u odnosu na isti period 2020. godine, cene poljoprivrednih i ribarskih proizvoda su u proseku povećane za 7,4%.

Posmatrano po glavnim grupama proizvoda, u periodu januar-februar 2021. godine u odnosu na isti period 2020. godine, najveći uticaj na rast cena zabeležen je u grupama: industrijsko bilje (30,0%), žita (22,3%) i voće (19,8%).

Agroinfo.rs/agrosmart.net

Žitarice i industrijsko bilje poskupeli u odnosu na prošlu godinu za 23,4 odnosno 44,6 odsto

Komentari

Ostavi komentar

Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.


Повезане вести

Jutarnji mrazevi koji su proteklih dana pogodili neke delove Srbije, naneli su veliku štetu voćarima.

U Srbiji je tokom 2024. godine navodnjavano 48.668 hektara poljoprivrednih površina, što je za 2,3 odsto više nego u prethodnoj godini.

Podsticaji se odnose na biljnu proizvodnju, gajenje kvalitetnih priplodnih mlečnih krava, tovnih krava i bikova, junadi, ovaca, ovnova, koza i jarčeva, roditeljskih ćurki i kokošaka, priplodnih matica šarana, pastrmke i drugo.

Blokada Ibarske magistrale u Mrčajevcima u kojoj učestvuju poljoprivrednici, članovi udruženja "Šajkača" i Udruženje proizvođača mleka Šumadije i Pomoravlja je počela u podne

Poljoprivrednici su u 2024. godini zabeležili smanjene proizvodne rezultate. Teška ekonomska godina uslovljena je pre svega lošim meteorološkim uslovima koji nisu išli na ruku proizvođačima. Najtoplije leto uticalo je na rod gotovo svih ratarskih kultura, ali i na proizvodnju voća.

Sastanci između proizvođača jagodičastog voća i hladnjačara bi mogli doneti pomake, ali samo ako se u rešavanje problema uključe zadruge, koje bi služile kao most između dve strane, ali i kao ključni faktor u podsticanju malinara da sami investiraju u hladnjače – izjavio je profesor Poljoprivrednog fakulteta u Novom Sadu Zoran Keserović.

Речник израза за људске особине и карактере

Временска прогноза

Курсна листа

Анкета