Foto:Pixabay.com

Foto:Pixabay.com

Hipotiroidizam znači da tiroida ne proizvodi dovoljno svog hormona, a ovo najčešće nastaje kao posledica disfunkcije tiroide same po sebi.

Hormoni koje štitna žlezda proizvodi kontrolišu metabolizam tela pa njena disfunkcija može tako da pogodi svaki organ u telu. Hipotiroidizam se često sreće kod žena nakon porođaja pa stoga često meša sa postporođajnom depresijom. Da bi čovek bio zdrav i osećao se dobro u svojoj koži, uravnotežen balans proizvedenih hormona je vrlo bitan. Metabolizam, odnosno korišćenje energije od strane ljudskog tela, ne bi bio moguć bez hormona koje proizvodi štitna žlezda.

Priroda nam daje par dobrih suplemenata

Zeleni orasi su odlični za hipotireozu, veoma bogati jodom, bez kojeg je produkcija hormona od strane štitnjače praktično nemoguća. 40 komada veoma mladih, zelenih oraha zaseći nožem i poređati ih u veću staklenu teglu. Preliti ih sa 2l komove rakije. Dodati šećera po želji, ali bez preterivanja.Dobro zatvorite teglu i ostavite je da stoji na suncu narednih 6 nedelja. Procediti i naliti u staklene flašice.

Koren đumbira je prava riznica kalijuma, magnezijuma i dragocenih polifenola kao što je gingerol. Ovi sastojci deluju protivupalno i tako ublažavaju simptome hipotireoze.
Komad đumbirovog korena dužine oko 2cm dodajte u 200ml vrele vode i ostavite da sve stoji narednih desetak minuta. Dodajte malo kvalitetnog meda u napitak i konzumirajte ga. Piti dobijeni lek tri puta dnevno, nakon svakog glavnog obroka.

 


Sok iz crnog luka podstiče rad usporene štitnjače. Možete ga koristiti za masažu vrata u predelu žlezde ili uvećati unos sirovog luka putem ishrane.
Uveče pre spavanja, glavicu crnog luka isecite na dve polovine. Iskoristite i jednu i drugu da bi izmasirali vrat, dok sok curi iz luka. Nakon masaže ne treba kožu ispirati vodom, već lezite da spavate i pustite da upijen sok deluje. Ponavljajte svako veče ovaj tretman.


Bez joda, produkcija hormona od strane štitnjače ne bi bila moguća. Ljudsko telo ne može da stvara jod, pa se on unosi putem hrane ili suplemenata. Bilo kakav prirodan suplement, koji u sebi sadrži čak i male količine joda, može itekako poboljšati produkciju tiroidnih hormona. Pacijentima sa hipotireozom preporučuje se 150-300 mikrograma joda dnevno.

Esencijalne masne kiseline iz ribljeg ulja podstiču rad usporene štitne žlezde. Takođe, snižavaju holesterol i sprečavaju razvoj ozbiljnih kardiovaskularnih oboljenja koja se mogu javiti kod pacijenata sa hipotireozom. Doza koja se preporučuje za osobe sa poremećenom produkcijom hormona jeste 1000 mikrograma na dan.

Izvor:prirodnolecenje.com

DAR PRIRODE ZA ŠTITNU ŽLEZDU

Komentari

Ostavi komentar

Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.


Повезане вести

Vađenje crnog luka na vojvođanskim poljima posejanog jesenas je na izmaku.

Problemi sa štitnom žlezdom sve su češći i kod žena mlađe dobi. Štitna žlezda je žlezda sa unutrašnjim lučenjem, smeštena na prednjoj strani vrata ispod Adamove jabučice koja u krvotok luči hormone štitne žlezde.

Đumbir i beli luk kao najjači antioksidanti u jačanju imuniteta idealni su za hladne dane kada se treba odbraniti od svih virusa i bakterija.

Kod alergijske reakcije na hranu imuni sistem reaguje na hranu kao na materije koje su opasne za organizam. Alergijska reakcija na luk je veoma retka.

Речник израза за људске особине и карактере

Временска прогноза

Курсна листа

Анкета