Hamamelis veoma moćna lekovita biljka

Foto: Pixabay.com

Foto: Pixabay.com

Ova biljka poreklom je iz istočnog dela Severne Amerike, u Evropu je doneta u 18. veku.

Hamamelis je žbunasta biljka koja može da naraste i do 5 metara u visinu i 5 metara u širinu. Specifičnost ove biljke je dugo cvetanje, koje može da traje između 4 i 6 nedelja. Cvetovi imaju dugačke, paučaste latice koje odaju ljutkastim mirisom, a boja može da varira od žute do narandžaste i crvene, nekad i ljubičaste. 

Hamamelis je dugi niz godina najpoznatiji po svom blagotvornom dejstvu na kožu. Hamamelis za kožu može da se koristi kod zaista velikog broja stanja. Tako, hamamelis može da se koristi za lečenje: akni i bubuljica, psorijaze, ekcema, čireva na koži, ispucale kože, upale na koži, osipa i dr.

Psorijaza se smatra zapaljenskom bolešću kože. Ne postoji lek za ovu bolest, ali određeni lekovi mogu pomoći u ublažavanju simptoma, od kojih  je jedan i hamamelis. Naime, zahvaljujući svom protiv-upalnom delovanju, hamamelis za psorijazu može da se koristi za ublažavanje neprijatnih, upalnih simptoma ove kožne bolesti.

Hamamelis za ubod insekata, kao i za ujed insekata, pruža olakšanje od neprijatnih simptoma, koji se karakterišu upalom. Inflamacija ili upala je uzrokovana slobodnim radikalima u ćelijama kože. 

Izvor:kremeimelemi.rs

Hamamelis veoma moćna lekovita biljka

Komentari

Ostavi komentar

Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.


Повезане вести

Psorijaza je veoma uporna autoimuna bolest koja ljudima stvara velike neprijatnosti i probleme. Pored klasične terapije različitim preparatima za mazanje, poput krema i masti, unošenje pojedinih namirnica može biti od koristi u ublažavanju ovog stanja.

Jaborandij se odavno koristi kao biljka u Severnoj Americi. Lokalni ljudi koristi biljku kao prirodno sredstvo za lečenje epilepsije, konfuzije, gonoreje, groznice, gripa, pneumonije, bolesti bubrega, psorijaze, nervoze.

Sapunsko drvo je domaća listopadna biljka tropskih i suptropskih regiona. Sapunski plod je plod drveta koje raste u Nepalu i Indiji. Na Istoku su ovaj plod i njegovo dejstvo odavno poznati i na visokoj ceni.

Garra Rufa je riba iz porodice Cyprinidae dugačke svega do 12 centimetara, a teže oko 8 grama. Ove ribice imaju jednu vrlo čudnu osobinu: hrane se površinskim slojem ljudske kože i pri tome ispuštaju enzime koji ublažavaju tegobe bolesnika sa psorijazom.

  • Најновије
  • Најчитаније

Речник израза за људске особине и карактере

Временска прогноза

Курсна листа

Анкета