Koliko koštaju jaja na pijacama pred Uskrs?

Foto:pixabay
Cene jaja na pijacama širom Srbije u periodu od 31. marta do 6. aprila, dve nedelje pre Uskrsa, kretale su se od 10 dinara pa sve do 30 dinara.
Najskuplja jaja našla su se u Šapcu za 30 dinara po komadu i to veličine „S“. Najjeftinija jaja mogla su se naći na pijaci u Smederevu „S“ veličine za 10 dinara po komadu.
Za 12 dinara jaja iste veličine prodavala su se na Kalenić pijaci u Beogradu, a tri dinara skuplja (15) jaja mogla su se naći na pijaci Skadarlija u Beogradu, zatim na pijacama u Čačku, Kraljevu i Loznici.
Za po 17 I 18 dinara prodavana su jaja na jugu Srbije ali i u ostalim delovima zemlje.
Jaja veličine „M“ prodavala su se po ceni od 14 dinara u Smederevu i Kragujevcu, preko 15 dinara na Kaleniću, u Šapcu i Užicu, dok su se za 20 dinara prodavala na Skadarliji, u Novom Sadu, Somboru i Subotici. Na pijacam u drugim gradovima cene jaja bile su 17 i 18 dinara.
Najskuplja jaja „L“ veličine prodavala su se na pijaci u Novom Sadu za 23 dinara po komadu, dok su se za 22 dinara mogla naći na beogradskoj Skadarliji.
Za po 20 i 21 dinar jaja „L“ veličine prodavana su u Subotici, Pančevu, Zrenjaninu, Somboru, Šapcu, Leskovcu, Zaječaru, Vranju i Loznici.
Kada su u pitanju cene ispod 20 dinara, najjeftinija su se mogla naći u Smederevu za 17 dinara, dok su za po 18 i 19 dinara prodavana u Beogradu, Kraljevu, Čačku, Nišu, Pirotu, Požarevcu, Užicu i Kikindi.
Najveća jaja „XL“ veličine prodavana su za najčešće 22 dinara, dok su se za 18 mogla naći u Kragujevcu a za 25 u Šapcu, Loznici.
Agroinfo.rs/N011S
Komentari
Ostavi komentar
Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.
Повезане вести
U Srbiji se godišnje proizvede oko 1,7 milijardi komada jaja i većina se potroši na domaćem tržištu, a samo jedan manji deo odlazi u izvoz, i to uglavnom u zemlje CEFTA regiona, jer u Evropsku uniju naša država još uvek ne plasira konzumna jaja zbog neusklađenosti sa njihovom zakonskom regulativom
Farbanje i ukrašavanje vaskršnjih jaja jedan je od najstarijih hrišćanskih običaja. Simbolično značenje ovog običaja je predstava vaskrsenja. Kao što je Hristos razvalio vrata smrti i vaskrsao, tako i pile razbija ljusku jajeta i izlazi u novi život. A zašto se farbaju jaja kazuje nam legenda o Mariji Magdalini koja je došla u Rim da propoveda Jevanđelje Hristovo i stigla do cara Tiberija.
Pored Vaskršnjeg prazničnog ručka, treba pojesti i sva ona polupana jaja, jer se zna da ne valja da ona stoje danima. Međutim, postavlja se pitanje koliko jaja bi smelo da se pojede.
Pravoslavni vernici danas slave najradosniji hrišćanski praznik, Vaskrs, kada je Gospod Isus Hristos ustao iz mrtvih i "smrću smrt pobedio".
Pravoslavni hiršćani danas obeležavaju Veliki petak - dan kada je Isus Hristos stradao za svoj narod na Golgoti.
Bliži nam se Vaskrs, najradosniji hrišćanski praznik, a sa njim dolaze i nove ideje za bojenje jaja. Ukoliko želite da ih farbate samo prirodnim putem, na pravom ste mestu!
Речник Народних Израза за Људске Особине и Карактере
Реч/Појам - Позната је чињеница да ће читалац бити спутан правим читљивим текстом на страници када гледа њен распоред. Поента коришћења чињеница да ће читалац бити спутан правим читљивим.
Речник израза за људске особине и карактере
Пратите наш портал
Временска прогноза
Курсна листа
Анкета