Ishrana guščića u prvim nedeljama života
Foto: Pixabay.com
Od gusaka se dobije meso koje se može sušiti na dimu, dobije se dovoljno vrlo dobre masti i vrlo dobro perje.
Guščićma treba stalno da stoji na raspolaganju hrana i voda za piće. Najpogodnije su gotove smjese .Nakon 3 do 4 dana dobro im je posebno dati fino sjeckane detelinu, travu ili bilo koje drugo zelenje. Poslije 8 dana puštamo ih van pa za kratko vrijeme prestanemo davati zelene hrane, ali im smjesa i dalje stoji na raspolaganju. Guščići će rano ujutro otići iz nastambe i neće se vraćati sve do mraka.
Ishrana guščića
U prvim nedeljama života neophodno je uskladiti sa intenzitetom porasta. U toku prvih 60 dana dostižu telesnu masu od 3,0-3,5 kg. Za ishranu guščića u prve 3 nedelje treba koristiti smeše koncentrata za ćuriće, sa oko 18% sirovih proteina. U starosti od 3 do 6 nedelja guščiće treba hraniti smešom koncentrata sa sadržajem proteina od oko 16%. Uz postepeno privikavanje na pašu, guščići sa 8 nedelja starosti mogu podmirivati najveći deo svojih potreba sa pašom. U prvim danima života zbog intenzivnog porasta preporučuje se što ćešća ishrana guščića (5-6 puta u toku dana). Brašnastu hranu treba kvasiti sa vodom. Peletirana hrana je u prednosti nad brašnastom. Za intenzivan tov guščića preporučuje se upotreba kompletnih smeša koncentrata (guščići već sa 7 nedelja starosti mogu ostvariti telesnu masu od 4 do 4,5 kg).
Za napajanje guščića mora se osigurati čista (hemijski i bakteriološki ispravna) voda.
Izvor:detelina.rs
Komentari
Ostavi komentar
Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.
Повезане вести
Osnovni mikronutrijenti neopodni organizmu za normalno funkcionisanje su ugljeni hidrati, proteini i masti. Masti, kako biljnog, tako i životinjskog porekla su važne, jer bez njih ne bi mogao da se odvija niz funkcija u organizmu. Postoje različite vrste masti, a transmasti su najopasnije, zato ih treba izbegavati.
U moru dijeta, koje obećavaju kule i gradove, veliki je broj onih koje na kraju razočaraju svoje korisnike. Intuitivna ishrana je pravac koji tek odnedavno stiče popularnost.
Bik Veliša, austrijski Simentalac iz Mačve, jedna je od atrakcija ovogodišnjeg 89. međunarodnog poljoprivrednog sajma u Novom Sadu.
Vlasti u Mađarskoj ubile su više od 91.000 pataka nakon što su objavile izbijanje teškog virusa ptičjeg gripa (H5N1) na farmi u blizini rumunske granice, saopštila je danas Svetska organizacija za zdravlje životinja (OIE).
Priroda je naš moćni saveznik, a da je moguće izbeći lekove, pokazuje i primer Milice Vujić, lekara prirodne medicine, energoterapeuta, instruktora joge i kondicionog trenera.
Arizonoza je akutno i hronično oboljenje najčešće kod ćurića, ali se može javiti i kod pilića ili odraslih jedinki, mada su takvi slučajevi ređi. Ovo oboljenje je ranije bilo poznato pod nazivom Paracolon infection.
Речник Народних Израза за Људске Особине и Карактере
Реч/Појам - Позната је чињеница да ће читалац бити спутан правим читљивим текстом на страници када гледа њен распоред. Поента коришћења чињеница да ће читалац бити спутан правим читљивим.
Речник израза за људске особине и карактере
Пратите наш портал
Временска прогноза
Курсна листа
Анкета