Beogradski vodovod ne reaguje na problem oticanja pijaće vode: U Lipovačkoj šumi šteta MILIONSKA!

Foto: Unsplash

Foto: Unsplash

Narodna stranka saopštila je danas da u Lipovačkoj šumi u Beogradu iz magistralnog vodovoda već dve i po godine curi najmanje 10 litara pijaće vode u sekundi. Beogradski vodovod i kanalizacija ništa ne preduzima po prijavi građana koji su ukazali na taj problem, a štete su ogromne. Ko je odgovoran za ovaj nemar?

Gradski odbor Narodne stranke Beograd naveo je u saopštenju da je šteta najmanje 60 miliona dinara, kao i da je bačeno najmanje milion kubnih metara vode. Međutim, postoje šanse i da je šteta mnogo veća.

- Stvoren je čitav veštački potok od dragocene pijaće vode, a nije poznato koliko vode odlazi u podzemlje, što znači da šteta može biti i nekoliko puta veća. Istovremeno je uništen biodiverzitet u prirodnom potoku u koji se uliva pijaća voda - ukazao je Gradski odbor.

U saopštenju se dodaje da su uzeli uzorak vode sa mesta na kojem curi i da je Zavod za javno zdravlje potvrdio da je reč o vodi za piće.

Narodna stranka ističe da nadležni „prete građanima drakonskim kaznama ako pijaćom vodom zaliju cveće ili deci napune bazen na placu, dok oni iz čistog nemara prave veštačke reke od pijaće vode u šumi“.

- Gradonačelnik Zoran Radojičić nas ubeđuje da je Beogradski vodovod i kanalizacija javno preduzeće koje posluje najbolje od svih u gradu, pa se pitamo kakav li je tek javašluk u ostalim javnim preduzećima, ako je vodovod najbolji - navodi se u saopštenju.

Agroinfo.rs/danas.rs

Beogradski vodovod ne reaguje na problem oticanja pijaće vode: U Lipovačkoj šumi šteta MILIONSKA!

Komentari

Ostavi komentar

Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.


Повезане вести

Zahvaljujući zajedničkom projektu Grada Sombora i Pokrajinskog sekretarijata, za stanovnike još jednog naseljenog mesta na somborskoj teritoriji obezbeđena je zdrava pijaća voda otvaranjem fabrike u Bačkom Monoštoru.

Nepovoljni vremenski uslovi naneli su štetu svim poljoprivrednim kulturama u našoj zemlji. Zbog jake suše, poljoprivredna proizvodnja u Srbiji ove godine neće imati ni približan rast prošlogodišnjem od oko četiri odsto.

Požari koji su opustošili delove Grčke poslednjih nedelja veliku štetu su naneli i pčelarstvu ove zemlje. Više od 9.000 košnica je izgubljeno.

Malini ove godine suše i grad prave velike probleme. Predsednik Asocijacije proizvođača malina i kupina u Srbiji Dobrivoje Radović rekao je da će ove godine rod malina biti najviše oko 30.000 tona, što je oko 30 odsto od prosečnog roda od oko 82.000 tona, a da je suša više uništila rod i stablo od grada.

Direktor Šumskog gazdinstva „Banat“ Željko Sušec izjavio je da se planira bušenje još 4-5 bunara u centralnom delu lovišta u Deliblatskoj peščari, čime bi ona bila znatno snabdevenija pijaćom vodom, a što bi olakšalo život divljači u peščari. Plan je da se ovi bunari izbuše u naredne četiri godine.

Košnice pčela, njih 600, otrovano je u okolini Srpskog Itebeja, a procenjuje se da je ukupna šteta skoro 60.000 evra.

  • Најновије
  • Најчитаније

Речник израза за људске особине и карактере

Временска прогноза

Курсна листа

Анкета